výtvarník, řemeslník a hledač

Pro tvorbu Richarda Hofmana nejsou ani tak určující techniky, kterých kombinuje velké množství, ale spíše určitý přístup nebo druh hravosti. V jeho tvorbě najdete oleje, pastely, akvarely, tempery, tužku, tuž, fixy na velkých formátech i malých obrázcích. Mezi výtvarnými objekty malé plastiky, dřevořezby, objekty vytvořené ze starých nástrojů, hraček či kamenů, ale také velké sochy v životní velikosti a pódiové či jiné interiérové objekty.

 

Dvě šikovné ruce Richarda Hofmana pro Vás mohou stvořit prakticky cokoli si dokážete představit. Od detailů v interiéru až po velkou skulpturu na zelené louce. Jeho zkušenosti zahrnují výrobu filmových dekorací v ateliérech na Barrandově, interiéry a objekty pro dekoratérskou a reklamní společnost, originální nábytek a objekty pro kluby a hospody, ale i pro dětská hřiště, školy a školky. V interiérech po něm můžete chtít různé druhy povrchů,  netradičních materiálů a barevných provedení maleb či fasád včetně batiky a patinování. Dobrým příkladem velkého rozsahu Richardovi tvorby může být i nedávná výroba industriálního hudebního nástroje z odpadních trubek.

 

Obrazy

Tato kategorie zahrnuje techniky jako olej, akvarel, tužka, perokresba, fix, pastelka, tempera a další kombinované.

Plastiky

V této kategorii najdete dřevořezby, objekty vniklé ze starého haraburdí, kterému je dán nový život, snové bytosti, sochy a předměty pro animace.

Podiové objekty

Zde najdete objekty vzniklé zejména ve spolupráci s progress-rockovou skupinou STROM.

Dekorace

Široký záběr tvorby od malých interiérů až po filmové dekorace.

Speciality

Příkladem této kategorie může být  hudební "trubkostroj" z plastových odpadních trubek nebo herní atrakce určené na firemní event.

Nábytek

Ukázky autorské tvorby z masivu určené pro veřejné i soukromé prostory.

Pro děti

Fantasy tvorba určená dětem pro příběhy, dětská trika nebo třeba ilustrace pro dětské knížky.